چاپ        ارسال به دوست

حمایت خیرین را به سمت حمایت از مراکز دانش بنیان ببریم

 

حمایت خیرین در حوزه دانش بنیان عامل ارتقاء کشور و راهگشای بسیاری از چالش های کشور در عرصه های علمی و اقتصادی است.

حجت الاسلام والمسلمین رکوفیان مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در ادامه این نشست که با موضوع نیکوکاری و حوزه های آن برگزار شد افزود : مشارکت عمومی خیرین حائز اهمیت و تحسین برانگیز است و با توجه به سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی که توسط مقام معظم رهبری شعار سال نامیده شده است نه تنها در ساخت و تجهیز بیمارستان، خوابگاه و .... همت کرد بلکه باید حمایت خیرین را به سمت امور دانش بنیان سوق داد تا شاهد خدمات و خروجی حاصل از مراکز دانش بنیان و ارتقاء توسعه همه جانبه کشور و ارتقاء نظام  اقتصادی بود.

وی در جمع اساتید دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و جمعی از خیرین که در ساخت و تجهیز خوابگاههای دانشجویی همت گماردند ، اذعان داشت: موضوع ورود خیرین در مباحث آموزش و پژوهش و علوم دانش بنیان در نهایت عامل ارتقاء خدمات به افراد جامعه محسوب می شود.

دکتر فلاحی عضو امور خیرین سلامت دانشگاه در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص خیرین دانشگاه افزود:  ساماندهی و تشکیلاتی کردن حمایت های خیرین بسیار ارزشمند است و می توان شاهد حضور و اشتغال به کار جمعی از کارشناسان و متخصصان داخلی جهت پیشبرد کشور بود.

وی با بررسی وضعیت خیریه دانشگاههای خارج از کشور افزود: طبق آمارها در سالهای گذشته در بسیاری از دانشگاههای تراز اول در خارج از کشور نظیر دانشگاه هاروارد بیش از 1 میلیون دلار از طریق خیریه جمع آوری گردید و در جوانب مختلف بکار گرفته شد.

دکتر فلاحی تصریح کرد: در ایران نیز 60 درصد دانشگاهها در بحث خیریه حضور پیدا کرده اند و امید داریم بتوانیم با هم اندیشی برگزار شده شاهد حمایت مادی و معنوی خیرین و اساتید در سطح دانشگاه  نیز باشیم.

دکتر پروانه عضو هیات علمی دانشگاه نیز در ادامه این نشست اظهار داشت: در امور خیریه  نه تنها از لحاظ مالی بلکه باید حمایت  معنوی را دخیل کرد و دانشجویان را نیز با مصادیق خیر آشنا نمود.

دکتر حمیدرضا خانکه دبیر هم اندیشی اساتید و نخبگان نیز اظهار داشت:

با ورود بحث خیرین در عرصه های آموزشی می توان به تربیت نیروی متخصص پرداخت و در نتیجه شاهد ارائه خدمات بهتر به مردم بود..

وی گفت : در بحث پژوهش نیز با تولید دانش می توان در رفع مشکلات مردم جامعه گام اساسی برداشت.

دکتر سید علی حسینی ریاست دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اظهار داشت :خدمات خیرین در سال های گذشته با اختصاص مبالغ میلیاردی در توسعه و تحقیق بیمارستان روانپزشکی رازی موثر واقع شده است و می توانیم با تدوین ضوابط خاص خدمات خیرین را به جهت پیشبرد منافع کشور دخیل کنیم.

دکتر سید علی حسینی در ادامه گفت: با ورود خیرین در دانشگاه می توان شاهد برنامه ریزی هر چه بیشتر و بهتر عرصه های فرهنگی پژوهشی ، خدمات دانشجویی و ... بود.

دکتر خدایی سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با اشاره به سوابق کاری در بیمارستان روانپزشکی رازی اظهار داشت:

کمک خیرین در ساخت و تجهیز بیمارستان رازی از راهکارهای موثر کمک به بیماران روانی بود و امید داریم باز هم شاهد خدمات ارزنده خیرین  در عرصه سلامت باشیم.

سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی در ادامه گفت:

با توجه به فعالیت های کاری خود در معاونت آموزشی دانشگاه یقین دارم ساخت خوابگاه ها هم گام مهمی در ارتقا عرصه های علمی و  در نهایت ارتقا خدمات توانبخشی از سوی دانش پژوهانی که چهار سال را در خوابگاه های دانشجویی گذراندند، تلقی می شود.

در پایان مراسم از سوی دفتر هم اندیشی اساتید و نخبگان به آقای ولی الله امیرجانی از خیرین عرصه سلامت که در ساخت خوابگاه دانشجویی حضرت زهرا (س) مشارکت کرده بود تجلیل شد .

 

 


١٢:٤٨ - شنبه ١٤ ارديبهشت ١٣٩٢    /    عدد : ٢٩٩٤    /    تعداد نمایش : ٣٢٩٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج